Kategorie:

Auto retro do ślubu Austin Princess z 1962 roku

Austin Princess z 1962 roku

Historia angielskiego Austin Princess sięga lat 40-tych ub. wieku, a model który przedstawiamy produkowany był w latach 1956 - 68. Nasz egzemplarz pochodzi z 1962 roku, napędzany jest 6-cio cylindrowym silnikiem o pojemności 3995 cm3.

Limuzyna mierzy blisko 5,5 metra długości oraz niemal 180 cm wysokości, została zaprojektowana z myślą o konkurowaniu z najbardziej ekskluzywnymi markami - Bentley'em i Rolls-Royce'm, co zaowocowało włączeniem "Księżniczki" do Królewskiej Floty Wielkiej Brytanii.

Austin Princess z 1962 roku - wnętrze W dzisiejszych czasach ta królewska limuzyna wiedzie prym wśród ulubionych przez Młode Pary aut do ślubu. Swoją popularność zawdzięcza prezencji, niepodważalnemu stylowi retro oraz gabarytom, które w przypadku obsługi ceremonii ślubnych są niebagatelne: drzwi do salonki pasażerskiej otwierane są w przeciwnym kierunku do jazdy, co nadaje elegancji, ułatwia wsiadanie i wysiadanie oraz - co ważne - nie sprawia Pannie Młodej kłopotów z suknią.

Salonka imponuje przestrzenią, wysokością, drewnianymi wykończeniami, wygodną skórzaną kanapą oraz rozkładanymi fotelami dla gości lub świadków. Przestrzeń pasażerska oddzielona jest od kierowcy otwieraną szklaną szybą, co zapewnia intymność pasażerom i umożliwia komunikację z szoferem.

stat4u