Kategorie:

Auto do ślubu Chevrolet Impala Bel Air z 1959 roku

Chevrolet Impala Bel Air z 1959 roku

Chevrolet Impala Bel Air z 1959 roku w kolorze białym to jeden z legendarnych, amerykańskich krążowników szos. Samochód zarejestrowany jako pojazd zabytkowy służy dziś jako elegancka limuzyna do przewozu osób w czasie uroczystości, a dzięki fantastycznym kształtom i wzornictwu lat 50-tych XX wieku doskonale podkreśla wyjątkowość, styl i rozmach oraz doskonale spełnia się w roli zabytkowego samochodu do ślubu.

Kilka słów o modelu: Historia Impala Bel Air rozpoczyna się pod koniec lat pięćdziesiątych, w 1958r. Od modelu standardowego odróżniała go głównie znacznie większa ilość chromowych, zewnętrznych wykończeń. Oprócz tego samochód wyróżniał się niezwykle komfortowym wnętrzem, a także silnikiem – wówczas najmocniejszym w całej ofercie Chevroleta. Jednostka napędzająca miała 5,7 litra pojemności i 315 KM mocy. W porównaniu ze swoim poprzednikiem, Impala był dłuższy, szerszy i niższy.

Podróżowanie tym autem jest prawdziwą przyjemnością. Jeden z magazynów motoryzacyjnych przeprowadzających test tego samochodu napisał: "Wóz ten dysponuje najszerszymi kanapami w tym kraju". Na jednej kanapie w bardzo wygodnych warunkach mogą podróżować trzy osoby.

stat4u