Kategorie:

Lincoln Continental - 1975r.

Lincoln Continental 1975r.

Lincoln należący do koncernu Ford jest marką, która z założenia powstała w celu konkurowania w segmencie aut luksusowych. Historia modelu Lincoln Continental sięga lat 30-tych XX wieku i zakończyła się (?) w 2002 poprzez zastąpienie Continental'a innymi modelami. Continental w całej kilkudziesięcioletniej historii doczekał się 9 generacji, nasz egzemplarz pochodzi z 1975 roku i należy do piątej generacji produkowanej w latach 1970-79. Model zapisał się w historii motoryzacji jako jedno z największych, seryjnie produkowanych limuzyn i w swoim czasie ustępował gabarytami jedynie markom Mercedes-Benz 600 i Rolls-Royce Phantom VI.

Przedstawiony egzemplarz jest już dziś autem zabytkowym bardzo dobrze oddającym amerykański charakter i klimat lat 70-tych ub. wieku. Piątą generację Continental'a cechowały takie elementy jak dach pokrywany skórą, owalne okienko w tylnym słupku, zamykane reflektory, masywne chromowane zderzaki i ostra linia nadwozia. Auto napędzane jest jednostką o pojemności 7,5 litra i mocy 370 KM, która rozpędza pojazd do 209 km/h, a "setkę" osiąga w 10 sekund. Continental waży ok. 2,2 t, a jego wymiary to: dł. 5916 mm, szer. 2032 mm, wys. 1412 mm i zasłużenie nosi miano krążownika amerykańskich szos. Również wnętrze pojazdu zasługuje na uznanie, jest luksusowo wyposażone, wygodne skórzane kanapy i komfort jazdy nie pozostawiają zastrzeżeń.

Samochód przeznaczony jest do wynajęcia na różne okazje, śluby i uroczystości, a także do celów reklamowych, filmów, sesji fotograficznych i innych produkcji uzgadnianych indywidualnie.

stat4u