Kategorie:

Mercedes 300 Cabrio "Adenauer" z 1951 roku

Auto retro do ślubu Mercedes 300 Cabrio 'Adenauer' z 1951 roku

Zabytkowy Mercedes-Benz 300 "Adenauer" z 1951 roku w kolorze bordowym, kabriolet przeznaczony na wynajem do ślubów oraz obsługi uroczystości i ceremonii. Kolekcjonerski egzemplarz jest rzadko spotykanym kabrioletem w wersji czterodrzwiowej, wyposażony w chromowane zderzaki i elementy nadwozia, opony z obrzeżami z białej gumy, wygodne skórzane fotele i tylną kanapę, drewnianą deskę rozdzielczą - doskonale sprawdza się w roli reprezentacyjnego auta do ślubu.

Auta tej serii produkowane były w latach 1951-62 i były największymi, najdroższymi i najbardziej prestiżowymi modelami koncernu w latach 50-tych ub. wieku. Dziś, kontynuatorami tego auta są modele S-class. Pojazd zawdzięcza swój przydomek ówczesnemu kanclerzowi Republiki Federalnej Konradowi Adenauerowi, we flocie gabinetu jego rządu jeździło kilka egzemplarzy tego modelu. Do miana anegdoty przeszedł też upór Adenauera, by goszczące w Niemczech głowy innych państw wożone były Mercedesem, co budziło wówczas kontrowersje jak np. przy wizycie prezydenta USA Eisenhower'a. Dla samych Niemców auto było symbolem luksusu i odrodzenia potęgi gospodarczej Niemiec po II WŚ.

Auto charakteryzowało się rozwiązaniami technicznymi, które wyprzedzały epokę. Imponujące gabaryty oraz wykończenie wnętrza auta pozwoliły na stworzenie komfortu jazdy, który budzi podziw do dziś. Auto napędzane jest 3-litrowym, dwugaźnikowym, sześciocylindrowcem o mocy 115 KM. Wymiary: dł. 4950 mm, szer. 1840, wys. 1640 mm.

stat4u