Kategorie:

Kabriolet do ślubu Rolls-Royce Silver Cloud I z 1959 roku

Rolls-Royce Silver Cloud I Cabrio z 1959 roku

Biały kabriolet Rolls-Royce Silver Cloud I z 1959 roku jest nową propozycją auta do ślubu. Staramy się sukcesywnie wprowadzać do oferty auta wyjątkowe, wyszukane i niepowtarzalne, ta wersja Silver Cloud'a jest jedną z nowości w zbliżającym się sezonie ślubnym.

Auto przeznaczone jest na śluby i wesela z oprawą stylistyczną, wiosenno-letnią i elegancką, dominuje biel w każdym elemencie - kolorze auta, w skórzanej tapicerce, rozkładany dach i jego pokrowiec również są w kolorze białym, nawet obrzeża opon licują z resztą kolorystyki pojazdu. Chrom felg, obręcze reflektorów i zderzaków pięknie komponują się w całość. Do dekoracji ślubnej proponujemy florystykę i dekorację także w kolorze białym lub - w uzgodnieniu z Parą Młodą - w kontrastowych kolorach związanych z elementami stroju Nowożeńców. To będzie bardzo modne auto...

Kilka słów o historii modelu: Silver Cloud był kolejnym wcieleniem luksusowych limuzyn produkowanych z figurką "Spirit of Ecstazy" na grillu. Seria była produkowana w latach 1955-66, nasz model pochodzi z 1959 roku. W tym czasie wersji kabriolet powstało co najwyżej kilkaset sztuk, ile przetrwało? - brak danych. Modele sygnowane oznaczeniem "I" napędzane były jednorzędowym silnikiem R6 o pojemności 4887 ccm i mocy 155 KM, co do dziś robi wrażenie. Kształty, masywność, osiągi, komfort jazdy doskonale współgrały z wizerunkiem odradzającego się wciąż po II WŚ Imperium Brytyjskiego.

stat4u