Kategorie:

Auto do ślubu - zabytkowy Bentley S1 Cabrio "Perłowy" - 1959r.

Auto do ślubu Bentley S1 Cabrio z 1959 roku

Oferujemy wyjątkowe auta do ślubu, często są to "perełki" kolekcjonerskie - takim autem bez wątpienia jest zabytkowy kabriolet Bentley S1 z 1959 roku w kolorze białej perły. Obiekt westchnień i podziwu, wystawiany na targach, zlotach i wystawach - zawsze wzbudza sensację, przykuwa wzrok i ekscytuje. Kabriolet przygotowany został jako ekskluzywny samochód do ślubu i przeznaczony jest do obsługi uroczystości charakteryzujących się przepychem.

Auto przygotowane jest bardzo wystawnie, poza perłowym kolorem lakieru wyposażony jest w opony z białymi obrzeżami i chromowane felgi z paskiem w kolorze karoserii. Wnętrze pojazdu to wygodne fotele i kanapa w miękkiej, białej skórze z ciemnoczerwonymi szwami, w tym samym kolorze są dywaniki i tapicerka podłogi, również zgrzewy pokrowca koła zapasowego umieszczonego zewnętrznie na bagażniku są w kolorze ciemnoczerwonym - ręczny, tapicerski kunszt. Wykończenia z drewna orzechowego wnętrza pojazdu oraz chromowane zderzaki, grill i elementy nadwozia dopełniają obrazu tego szykownego auta. Na życzenie auto może być ozdobione elementami florystycznymi i detalami dekoracyjnymi oraz wyposażone w indywidualne tablice rejestracyjne np. z datą ślubu i imionami Pary Młodej. Coś więcej?

Kilka słów o historii auta: Bentley S produkowany był na przełomie lat 50/60 XX wieku w latach 1955-65, doczekał się 3 generacji i oferowany był w najwyższej klasie "luxury car". Nasz egzemplarz pochodzi z 1959 roku, ma oznaczenie "S1" i jest jednym z zaledwie kilkuset wyprodukowanych w tym czasie kabrioletów. Bentley S1 wyposażony jest w 6-cylindrowy, jednorzędowy, dwugaźnikowy silnik o poj. 4,9 litra, który rozpędza auto do ok. 170 km/h. Wymiary: dł. 5378 mm, szer. 1898 mm, wys. 1631 mm.

stat4u