Kategorie:

Auto do ślubu - Bentley S2 "Brązowo-Złoty" - 1963r.

Bentley S2 1963r. Brązowo-Złoty

Odrestaurowany z kolekcjonerską pieczołowitością zabytkowy Bentley S2 z 1963 roku w kolorze Brązowo - Złotym przeznaczony jest do wynajmu na śluby i do obsługi różnego rodzaju uroczystości, idealne auto w stylu retro.

Pojazd jest luksusowo wyposażony w wygodne skórzane kanapy i fotele w kolorze wiśniowym. Deska rozdzielcza, wykończenia drzwi i stoliki dla pasażerów wykonane zostały z drewna orzechowego. Kolor auta - połączenie metalicznego, głębokiego brązu oraz złotego lakieru na masce, dachu i pokrywie bagażnika - doskonale współgra z chromowanymi elementami nadwozia, a opony z białymi obrzeżami dodają szyku i elegancji. Auto zaspokaja najwytrawniejsze gusta, jest prestiżowe i wytworne, dzięki czemu bardzo dobrze prezentuje się w czasie uroczystości.

Model S produkowany był na przełomie lat 50/60 ub. wieku, a druga generacja tej serii w latach 1959-63, w tym czasie powstało jedynie 2308 aut. Przedstawiony egzemplarz pochodzi z 1963 roku. W tym czasie marka Bentley należała do dzisiejszego konkurenta z Manchesteru Rolls-Royce'a - stąd często można spotkać oznaczenie modelu jako "Rolls-Royce Bentley S2". Bentley S2 w porównaniu do swojego poprzednika wyposażony został w mocniejszy silnik V8 o pojemności 6,2 litra, co nadało pojazdowi wigoru i sportowego charakteru na miarę wyścigowych tradycji marki z uskrzydlonym B w herbie. Jednostkę wykonano z aluminium, co na owe czasy było szczytowym osiągnięciem inżynierii.

stat4u