Kategorie:

Auto do ślubu Rolls-Royce Silver Cloud III z 1963 roku

Auto do ślubu - Rolls-Royce Silver Cloud III z 1963 roku

Limuzyna retro Rolls-Royce Silver Cloud III z 1963 roku - to nasza propozycja wynajmu eleganckiego auta do ślubu. Seria Silver Cloud była produkowana Rolls-Royce'a w latach 1955-66 i doczekała się trzech generacji, nasz egzemplarz nosi oznaczenie "III" i różni się od swoich poprzedników liftingiem m.in. podwójnymi reflektorami oraz mocniejszym silnikiem.

Auto napędzane jest jednostką V8 o poj. 6,2 litra, który rozpędza pojazd do blisko 190km/h i ma imponujące jak na swoją masę przyśpieszenie, co nawet w dzisiejszych czasach robi wrażenie. Ze względu na ciężar całej limuzyny Rolls-Royce zdecydował się na budowę karoserii po części z blachy stalowej, a po części aluminiowej, co miało odchudzić pojazd o kilkadziesiąt kilogramów.

Jazda tym samochodem jest bardzo komfortowa dzięki stalowej, płaskiej płycie podłogowej i zastosowanemu zawieszeniu. Limuzyna w białym kolorze prezentuje się wyjątkowo elegancko i szykownie. Białe obrzeża opon, chromowane zderzaki, znany grill i charakterystyczna statuetka "Spirit of Ecstazy" dopełniają obrazu. Również wnętrze auta wykończone skórzanymi fotelami i drewnianymi elementami zaspokaja najwytrawniejsze gusta. Auto przygotowane i udekorowane do ślubu tworzy aurę i wartość dodaną do uroczystości.

stat4u