Kategorie:

Londyński autobus piętrowy Double-Decker z 1963 roku

Londyński autobus piętrowy Double-Decker z 1963 roku

Zabytkowy londyński autobus piętrowy Double-Decker AEC Routemaster z 1963 roku jest najnowszym modelem z naszej floty Double-Decker'ów, różni się od swoich poprzedników szczegółami m.in. podwójnymi lampami reflektorów oraz rampą do wsiadania, która nie jest narożna, zastosowano w niej drzwi. Wnętrze autobusu wyposażone jest w stoliki oraz przedziały zarówno na dole, jak i na piętrze pojazdu. Autobus został w pełni odrestaurowany i przeznaczony do wynajmu na różnego typu eventy i imprezy okolicznościowe.

Routemaster produkowany był na przełomie lat 50/60 ubiegłego wieku, stał się charakterystycznym elementem londyńskiego krajobrazu i jego ikoną. Wyprodukowano ich niespełna 3000 sztuk, a do dnia dzisiejszego przetrwało mniej niż połowa. Na polskich drogach Routemaster jest bardzo rzadko spotykany, co czyni go tym bardziej atrakcyjnym i przyciągającym uwagę.

Szereg zalet jakimi cechują się zabytkowe autobusy piętrowe predysponują Double-Decker'a do wykorzystania w reklamie i akcjach promocyjnych. Gabaryty autobusu pozwalają na umieszczenie banerów reklamowych o dużych powierzchniach, a możliwość adaptacji wnętrza na obu pokładach pozwala na dostosowanie do potrzeb organizowanej imprezy.

stat4u