Kategorie:

Zabytkowe samochody Austin Princess

Austin Princess - logo

Austin to brytyjska marka producenta samochodów założona przez Herberta Austina w 1905 roku, spowinowacona w wyniku przekształceń i powiązań ze znakomitą częścią angielskich firm motoryzacyjnych jak BMC (British Motor Company), Leyland, Rover oraz niemieckim BMW. Marka znana jest z produkcji praktycznych i popularnych pojazdów jak np. Mini Cooper oraz aut użytkowych, a ciekawostką jest, że w czasie II WŚ część fabryki Austina produkowała bombowce Lancaster.

W naszej ofercie znajdują się dwa modele Austin Princess, marki produkowanej w latach 1947-68, znanej ze swoich salonowych gabarytów, dzięki czemu limuzyny miały konkurować na poziomie "luxury cars" z autami spod znaku Rolls-Royce'a i Bentley'a. "Księżniczka" była najdroższym modelem oferowanym przez Austin'a, a dzięki luksusowemu charakterowi zdobyła uznanie Pałacu Buckingham i stała się częścią Królewskiej Floty Jej Wysokości Elżbiety II.

W dzisiejszych czasach te zabytkowe już auta doskonale realizują się w roli samochodu do ślubu i najczęściej do tego celu są przez nas wynajmowane. "Księżniczki" są bardzo chętnie wybieranymi przez Młode Pary samochodami, cechuje je wyborny i elegancki wygląd, gabaryty, wygoda podróżowania i niezaprzeczalny styl retro.

Austin Princess 1957r.

Austin Princess 1

wersja: limuzyna
kolor: biały
rocznik: 1957
osób: 7

Austin Princess 1962r.

Austin Princess 2

wersja: limuzyna
kolor: biały
rocznik: 1962
osób: 7

stat4u