Kategorie:

Zabytkowe samochody marki Cadillac

Cadillac - logo na masce

Cadillac należący do koncernu GM jest jedną z pierwszych amerykańskich firm motoryzacyjnych. Twórcą firmy był Henry Leland, który nazwał spółkę od imienia swojego przodka Antoine Laumet de La Mothe, sieur de Cadillac - założyciela miasta Detroit.

 

W historii motoryzacji marka zapisała się wieloma pionierskimi i innowacyjnymi rozwiązaniami jak np. wprowadzenie całkowicie zamkniętej dachem kabiny oraz silnikami w 90-stopniowym układzie V. Nowinki technicznie wyznaczały trendy i standardy, co zaowocowało słynnym hasłem reklamowym firmy "Cadillac - Standard of the World". Ciężko nie wspomnieć o znanym rozmachu stylistycznym aut Cadillac'a, a także luksusowym charakterze - to przecież marka konkurująca w segmencie "luxury cars".

 

Oferujemy trzy zabytkowe egzemplarze samochodów z herbem Cadillaca - ociekający chromowymi wykończeniami krążownik szos Eldorado z 1972r. - gratka dla koneserów i entuzjastów starej motoryzacji - oraz modele Fleetwood z 1959r. w wersji sedan i kabriolet, które przeszły do legendy jako auta z największymi pionowymi skrzydłami w historii motoryzacji. Pojazdy doskonale oddają klimat lat 50-tych, wystarczy wspomnieć, że były to ulubione auta Elvisa Presleya. Cadillac'i z tamtych lat dzięki stylowi retro i wyglądowi z minionej epoki doskonale sprawdzają się jako samochody do ślubu - i do tego właśnie zostały przeznaczone w naszej wypożyczalni.

Cadillac Eldorado Cabrio

Cadillac Eldorado Cabrio

wersja: kabriolet
kolor: ciemnoczerwony
rocznik: 1972
osób: 5

Cadillac Fleetwood

Cadillac Fleetwood "Presley"

wersja: sedan
kolor: biały
rocznik: 1959
osób: 6

Cadillac Fleetwood Cabrio

Cadillac Fleetwood Cabrio

wersja: kabriolet
kolor: ciemnoczerwony
rocznik: 1959
osób: 6

stat4u